Hakerat publikojnë dokumente të brendshme të kompanisë ONE Albania

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 19.02.2024, 00:01

Pak kohë më parë kompania ONE Albania ra pre e një sulmi kibernetik dhe autorësinë e kësaj e morën hakerat iranianë.

Në atë kohë, vetë kompania doli në një reagim zyrtar dhe tha se të gjitha të dhënat ishin të sigurta, por mesa duket kjo ishte një skemë e kompanisë për të mos frikësuar klientët.

Së fundmi hackerat kanë publikuar disa të dhëna, dokumente të brendshme të kasaj kompanie, duke paralajmëruar se kanë shumë më shumë në dorë.

Kjo ka nxjerrë edhe njëherë zbuluar kompaninë që mashtroi klientët duke u thënë se të dhënat i kanë të sigurta.

Ata që ju mbrojnë, duhet të mbrohen!

Kjo është ajo që ndodh kur në vend që të shpenzoni taksat e njerëzve për “ekonominë dhe sigurinë e njerëzve”, ju zgjidhni t’u jepni ushqim, tokë dhe banesa FALAS terroristëve të huaj!

[Njerëzit nuk paguajnë taksa mbrapsht me qëllimin për të mbështetur terroristët e NCRI]” – shkruajnë hackerat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit