Kovacki: Ministri i ri i Brendshëm tregoi se nuk ka njerëz të privilegjuar

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.02.2024, 07:48

Ka dallim, Spasovski ka injoruar incidentet, ndërsa ministri i ri ka treguar se nuk ka të privilegjuar, thotë deputeti Dragan Kovacki, në lidhje me incidentin e konfirmuar nga MPB-ja se një pjesëtar i sigurimit të Hristijan Mickoskit ka rrahur një polic para një Shkupi. bar.

“Për dallim nga koha e Oliver Spasovskit dhe LSDM-së, kur ndodhi incidenti në të cilin policët keqtrajtoheshin dhe dëboheshin nga stacioni policor, rraheshin gjatë kontrollit të komunikacionit, kur djemtë e zyrtarëve të lartë partiakë drejtoheshin nga vetura zyrtare të Ministrisë. të Brendshëm u denoncuan direkt nga ministri i arratisur nga policia, kur patëm tërbime në rrugë me flakë policie në automjete private sërish nga të njëjtët personazhe, kur policët u “goditën” nga një merimangë, ministri ynë i Brendshëm. Pançe Toshkovski tregoi se nuk ka kompromis me ligjet dhe nuk ka të privilegjuar”, thotë Kovacki.

Deputeti i bëri thirrje Prokurorisë për zbardhjen e menjëhershme të ngjarjes.

Duhet të vendosim rend në vend dhe të gjithë duhet të respektojnë rendin juridik, shton Kovacki.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit