Gruaja e ‘vdekur’ kthehet në jetë pak çaste para djegies së saj

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 17.02.2024, 21:17

Një grua indiane e cila u shpall e vdekur u zgjua papritur pak çaste para djegies së saj. Bujji Aamma, 52 vjeç, ishte përfshirë në një zjarr në shtëpi më 1 shkurt dhe pësoi 'lëndime të rënda' pasi gjysma e trupit të saj ishte e mbuluar me djegie.

Ajo u dërgua në Kolegjin Mjekësor dhe Spitalin MKCG për të marrë trajtim, por ajo dukej se 'u bë edhe më keq' pasi u lirua dhe u lejua në shtëpi me familjen e saj.⁠

Familja u përpoq të paguante që Aamma të merrte trajtim të mëtejshëm dhe ajo besohet se është 'gjetur e vdekur' disa ditë më vonë në shtëpi.⁠Pasi u dërgua në krematorium me një makinë vdekjeje, një vendas që shoqëronte Aamma-n vuri re se ajo kishte hapur sytë.⁠

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit