61-vjeçari që vdiq në motel ishte me gruan e tij, ky është reagimi i saj

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 16.02.2024, 14:36

Një person i moshës 61 vjeçare ka ndërruar jetë në një motel në Ferizaj. Personi që ka ndërruar jetë është shtetas i Maqedonisë së Veriut.

Zair Samiu nga Shemshova e Tetovës, një nga emrat e mirënjohur të luftërave çlirimtare të UÇK-së në Kosovë dhe më pas Maqedoni.

Për vdekjen e tij ka reaguar edhe bashkëshortja e të ndjerit e cila bëri të ditur se ishte përpjekur ta shpëtonte atë nga vdekja.

“E tronditur! Me të gjitha forcat e mia luftova për të ta shpëtuar jetën, por s’ja dola dot, e humba betejën përballë teje!U nise drejtë rrugës së amshimit dhe më le të vuaj në mungesën tënde, fjalët më të shpeshta tuat ishin ishAllah vdes në Kosovë, ose në Shqipëri dhe kështu e caktoi i madhi Zot! Të qoftë i lehtë dheu i tokës Dardane aty ku derdhe gjakun pikërisht nga aty ia dorëzove dhe shpirtin Zotit“, ka shkruar ajo.

Ai ishte i njohur si komandant Baci.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit