Krujë/ Punëtori i gurores humb jetën në punë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 14.02.2024, 18:12

Një aksident i rëndë me vdekje është regjistruar mesditën e sotme në një pikë të përpunimit të inerteve në Krujë. Punëtori i gurores "Babasi 2" Lulzim Balla nga Fushë-Kruja ka gjetur vdekjen.

Ai është shtypur nga një kamion i tonazhit të rëndë dhe nga disa media thuhet se i ka rënë të fikët, pastaj është aksidentuar, por ky është vetëm një informacion paraprak, jo nga policia.

Balla është dërguar me urgjencë në spitalin e Krujës por pak më vonë ka ndërruar jetë.

Policia ende nuk ka dale me një njoftim zyrtar se çfarë ka ndodhur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit