Dega e VV-së në Prishtinë me aksion para komunës: PDK-LDK dashuri me interes

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.02.2024, 15:38

Sot, aktivistët e RVV-së në Prishtinë shënuan ditën e dashurisë përmes një aksioni simbolik për “dashurinë” e vazhdueshme mes LDK DHE PDK.

Ky aksion është zhvilluar në objektin e komunës së Prishtinës.

Sipas VV-së, LDK dhe PDK si çdoherë i ka bërë bashkë interesi individual e edhe ndarjet e qarjet asnjëherë si kanë pasur për qytetarët apo publiken por vetëm për interesat e tyre të ngushta personale.

‘’Dashuria dhe lidhja e tyre vazhdon të jetë vetëm për pazare, tendere e mashtrime. Interesi i bëri bashkë, interesi i ndau. Cikël i vazhdueshëm mes tyre’’, kanë thënë nga VV-ja.

Theksojmë se sot edhe Rinia e Lidhjes Demokratike e Kosovës ka zhvilluar një aksion para Qeverisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit