Bastisje në Shtip, kapen lëndë narkotike dhe armë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.02.2024, 11:01

Dje në ora 16:40 dje policia nga shtipi ka ndaluar T.P. (43) dhe M.P. (74) të dy nga Shtipi.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tyre, të kryer me urdhër të gjykatës, është kapur dhe konfiskuar mariuhanë dhe një pistoletë me tetë plumba të kalibrit 7.65mm për të cilën nuk ka pasur leje.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të paraqiten kallëzime përkatëse.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit