Shpallet në kërkim farmacistja 22-vjeçare, i dha ilaçet e gabuara 38-vjeçares dhe e bëri për spital

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13.02.2024, 12:27

Një 22-vjeçare me profesion farmaciste është shpallur në kërkim.

E reja me iniciale S.H, e punësuar në një farmaci në Rrugën e Dibrës, dyshohet se i ka dhënë gabimisht medikamente mjekësore, shtetases M. K., 38 vjeçe. Kjo e fundit si pasojë e konsumimit të këtyre ilaçeve, ka shfaqur probleme shëndetësore dhe ka përfunduar në spital.

Njoftimi i policisë:

"Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 kanë referuar materialet në Prokurori dhe po punojnë për kapjen e shtetases S. H., 22 vjeçe (farmaciste). Kjo shtetase, duke qenë e punësuar në një farmaci në Rrugën e Dibrës, dyshohet se i ka dhënë gabimisht medikamente mjekësore, shtetases M. K., 38 vjeçe, dhe si pasojë e konsumimit të tyre, 38-vjeçares iu kanë shkaktuar probleme shëndetësore

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit