Të dyshuarit për vrasjen e Lulzim Fejzullahut pritet të intervistohen nga Prokuroria

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 13.02.2024, 10:21

Dy të dyshuarit për vrasjen e Lulzim Fejzullahut pritet që sot të dalin para drejtësisë.

Artiol Abdullahut dhe Elton Kadriu do të intervistohen sot në Pallatin e Drejtësisë.

Seanca e tyre do të jetë e mbyllur për mediat dhe publikun.

Seancat do të mbahen në orën 10:30 dhe 13:00.

Gjykata Themelore në Prishtinë iu kishte caktuar masën e paraburgimit dy të dyshuarve Artiol Abdullahut dhe Elton Kadriu për vrasjen e 18 vjeçarit, Lulzim Zejnullahu.

I riu Lulzim Fejzullahu ishte rrahur brutalisht më 14 janar dhe ka vdekur më 20 janar në QKUK si pasojë e plagëve të rënda.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit