Pakistanezi abuzon me një 13-vjeçar me autizëm, i jepte patetina

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 12.02.2024, 22:46

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Greqinë së fundmi. Një shtetas pakistanez 42-vjeçar akuzohet për abuzim seksual me një djalë 13-vjeçar me autizëm, një ngjarje që ka tronditur opinionin publik.

Autoritetet vendore kanë reaguar menjëherë pas denoncimit të nënës së fëmijës, e cila ka ngritur një alarm të menjëhershëm për rastin. Sipas raporteve të policisë, shtetasi pakistanez u arrestua në shtëpinë e tij në Zefyri, pasi hetimet e para zbulojnë se ai ka premtuar të jepte patina djalit, duke e kënaqur dëshirën e tij për të konsumuar këtë produkt.

Ndërkohë që autoritetet vijojnë hetimet për të sqaruar plotësisht rrethanat e rastit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit