Shefi i policisë Shkëlzen Metushi bashkëpunëtor me krimin, hoqi kamerat para vrasjes

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 12.02.2024, 21:04

Krimi bashkëpunon me policinë! Çfarë duhet thënë më shumë se kaq që të marrësh plaçkat kryesore me shpejtësi, të mbushësh valixhen e të ikësh me vrap nga të të hanë këmbët? Është e pabesueshme, por në vitin 2024 duket se policët bashkëpunojnë më krimin për të vrarë qytetarët.

Ngjan si një sajesë, por fatkeqësisht është plotësisht e vërtetë. Bëhet fjalë për SHKËLZEN METUSHIN shefin e policisë Kurbin i cili dyshohet se është një bashkëpunëtor i vërtetë më krimin. Rezulton se ai ka hequr kamerat e biznesmenit Ardjan Gjeloshi 4 ditë para se ai të vritej në një atentat në Kurbin. Madje vetë atentatorët kanë qenë të veshur me uniforma police.

SHKËLZEN METUSHI

Bëhet fjalë për ngjarjen e rëndë që ndodhi mëngjesin e së shtunës së kaluar ku në fshatin Gurrëz në Kurbin iu bë atentat biznesmenit Ardjan Gjeloshi, rreth 51 vjeç. Si pasojë humbi jetën ekonomisti i tij, Selman Mihana rreth 70 vjeç dhe mbeti i plagosur biznesmeni, objektiv i atentatit.

Gjeloshi dhe Mihana kanë qenë duke hyrë në zyrat e biznesit kur papritur ndaj tyre është qëlluar me armë zjarri. Mësohet se autorët, të cilët ishin të veshur me unifirma policie, kanë qëlluar nga jashtë rrethimit dhe më pas janë larguar.

VENDI I NGJARJES

Sipas burimeve nga Kurbini, bëhet e ditur se fillimisht autorët e veshur me uniforma të policisë kanë hyrë brenda biznesit dhe i kanë bërë presion rojes së objektit duke i thënë të hapte portën pasi ishte policia. Dyshohet se personat në fjalë ishin 8 dhe të gjithë të veshur me uniforma policie.

VIKTIMA, SELMAN MIHANA

Mësohet sipas burimeve se atentatorët kanë ardhur me dy automjete, një Range Rover dhe një Mercedes Benz. Siç përmendëm dhe më sipër, ka dyshime të forta se një faktor tepër i rëndësishëm për lehtësimin e punës së atentatorëve ka qenë vetë shefi i policisë, Shkëlzen Metushi.

Dysohet se ai ka ndihmuar atentatorët, pasi disa ditë para atentatit, ka shkuar në biznesit e Ardjan Gjeloshit për të bërë kontrolle të bëfasishme në formë presioni. Nidhma e tij ndaj krimit dyshohet se ka ardhur kur ai ka hequr kamerat e sigurisë që biznesmeni kishte vendosur rreth biznesit të tij në fshatin Gurrëz dhe Fushë-Kuqe.

Ka qenë pikërisht heqja e kamerave nga ana e Shkëlzen Metushit e cila është një ndihmë tepër e madhe që ai i ka dhënë autorëve. Bashkëpunimi i policisë me krimin solli fatkeqësisht edhe krimin e rëndë ku u vra ekonomisti dhe u plagos biznesmeni.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit