Rrufeja i merr jetën futbollistit, e goditi në fushën e lojës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12.02.2024, 13:42

Një futbollist ka humbur jetën pasi është goditur nga rrufeja gjatë një ndeshjeje në Indonezi të shtunën.

Incidenti i frikshëm, ku 35-vjeçari Septain Raharja u godit nga një rrufe në stadiumin Siliwangi, është kapur në një video që është bërë virale në mediat sociale. 35-vjeçari, i cili ishte nga Subang i Java-s, po merrte pjesë në një ndeshje miqësore mes 2 FLO FC Bandung dhe FBI Subang.

Pasi u godit nga rrufeja, ai ishte ende duke marrë frymë dhe u dërgua me shpejtësi në spital, por aty pak minuta më vonë u shpall i vdekur.

Dëshmitarët në vendngjarje thanë se fanella e tij ishte grisur nga goditja e rrufesë. Ata thanë se moti ishte i vranët dhe me shi para goditjes së rrufesë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit