Taravari për shkarkimin e tij: Kushdo që ka ankesa le t’i drejtohet gjykatës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.02.2024, 17:49

Pas paraqitjes së Ziadin Selës para mediave, i cili deklaroi për shkarkimin e Arben Taravarit nga detyra e kryetarit të partisë, ky i fundit në një reagim në Facebook, ka shprehur kundërshtimin e tij ndaj këtij vendimi.

“Përpjekjet e BDI-së dhe skenaristit Grubi për të na defokusuar tek kinse ‘e kujt është partia’ janë të dështuara. Prej sot nuk merremi më me këtë gjë. Kushdo që ka ankesa le t’i drejtohet Gjykatës. 8 maji afron çdo ditë e më shumë!” thuhet në reagimin e tij në Facebook.

Ai u shkarkua me 106 vota “pro” gjatë kuvendit të mbajtur nga Aleanca për Shqiptarët në Shkup, ka ardhur edhe reagimi i kryetarit të kësaj partie, Arben Taravarit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit