Sela: Kemi marrë iniciativë për shkarkimin e Taravarit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.02.2024, 17:45

Sot, në një konferencë për shtyp, kryetari i Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, pas mbledhjes në Shkup, se kanë marrë iniciativë për shkrimin nga detyra të kryetarit të partisë Arben Taravari.

Sela njoftoi se iniciativa për shkarkimin është votuar me 106 vota “pro”, 1 “kundër” dhe 1 “abstenim”, ndërsa vendimi përfundimtar duhet të merret në kongres të partisë që tha se do të mbahet më 18 shkurt.

“Aleanca i takon të jetë në kuvend të vendi ne nuk mund te lejmë partin që te jete pjesë e dëshirave personale. Pas një debati të gjatë mbi këtë çështje dhe votë e Kuvendit, u mor iniciative te ndryshohet kryetari i partisë një vendim tjetër i kësaj”, tha Sela.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit