Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të rrymës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.02.2024, 09:42

KEDS ka njoftuar se në disa vendbanime do të ketë sot ndërprerje të rrymës si pasojë e “punimeve të domosdoshme” në rrjet.

Si pasojë e këtyre punimeve, disa vendbanime do të mbesin pa rrymë deri në pesë orë.

Prishtinë:

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

1.

Nga TS 110/10(20)[kV] Prishtina 5 do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV Tutinit (kodi: 13000003016) nga ora 10:30 deri 15:30.

Vendet: rr. Aziz Zhilivoda, Tutini.

Arsyeja: Ndërprerje emergjente, shkarkimi i daljeve 0.4kV

2.

Nga TS 110/10(20)[kV] Prishtina 5 do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV Tutinit (kodi: 13000003016) nga ora 10:30 deri 15:30.

Vendet: rr. Aziz Zhilivoda dhe Tutini.

Arsyeja: Ndërprerje emergjente, shkarkimi i daljeve 0.4kV

3.

Nga NS 220/35/10[kV] Podujeva do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV TS Gllamnik Kërtokët 2 ZPRR 2017 (kodi: 14000009291) nga ora 12:00 deri 14:00 Vendet: Fshati: Gllamnik

Arsyeja: Ndërprerje emergjente, Energjizimi i daljes se re 0,4kV

****

Punime në projekte investive

1.

NS 110/10(20)[kV] Prishtina 3 do të ndërprehet:

TS 10/0.4kV TS Mujo Ulqinaku (kodi: 12000023104 ) në dy termine nga ora 09:00 deri 12:00 dhe nga ora 13:00 deri 17:00

Vendet: Rr. Mujo Ulqinaku .

Arsyeja: Projekte investive, realizimi i kycjeve shtepiake per projektin Mujo Ulqinaku

Vërejtje! Shkyçjet brenda ketij orari do te jene te kohe pas kohshme ne dalje te ndryshme varesisht nga nevoja qe na paraqitet ne terren.

****

Punime nga pala e tretë

1.

Nga TS 110/10(20)[kV] Prishtina 7 do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV TS Qagllavica 3 (kodi: 19000034034 ) nga 10:00 deri 14:00

Vendet: Pjesë e Qagllavicës.

Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 0.4kV, sipas ZT

2.

Nga TS 110/10(20)[kV] Prishtina 7 do të ndërprehet:

TS 10/04kV TS Qagllavica 1(Blinda Fortesa) (kodi: 19000030060) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Pjese e Qagllavices (Fortesa Blinda)

Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 0.4kV, sipas ZT

Pejë

Punime nga pala e tretë

1.

NS 110/10[kV] Istogu do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Istogu 1 (kodi: 54000008) prej orës 12:00 deri në orën 15:00

Vendet: Fshatrat: Dragolevc (një pjesë), Dragolevc i Poshtëm, Istog (një pjesë), Istog i Poshtëm, Muzhevinë dhe Tomoc.

Arsyeja: : Punet qe duhet te kryhen sipas PEE dhe Projektit te aprovuar, per shkak te ndrrimit te vendit te TS-it dhe ndrrimin e percuesit ajror me kabllo bystek ajror.

Prizren

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

1.

Nga TS 35/10[kV] Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hasi II (kodi: 30034003) nga ora 10:30 deri 14:30

Vendet: Lubizhda, Bregdrini, Lukia, Romaj, Kuzhnini, Dedaj, Kabashi dhe Rizam Holding.

Arsyeja: Ndërprerje emergjente, vendosja e shtyllave të reja TM dhe largimi i shtyllave të thyera.

Ferizaj

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

1.

Nga TS 35/10 KV Shtime do të ndërprehet:

TS 10/04kV Ambulanta Shtime (kodi: 41046003040) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: rr.Anton Qeta

Arsyeja: Nderprerje emergjente- shtrierja e 200m kabell ajror për shkarkimin e daljeve 0.4kV

Gjakovë

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

1.

Nga TS 35/10 kV Xërxa do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Silosi II (kodi: 82081002) prej orës 11:30 deri në ora 14:30

Vendet: 2 konsumatorë komercial – biznese – Xërxe

Arsyeja: Ndërprerje emergjente, Ndërrimi ndërprerësit te fuqisë

2.

Nga TS 35/10 kV Xërxa do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ratkoci (kodi: 82081006) prej orës 14:30 deri në ora 17:30

Vendet: fshatrat: Gexhë, Radostë, Ratkoc, Xërxe (një pjesë).

Arsyeja: Ndërprerje emergjente, Ndërrimi ndërprerësit te fuqisë

Punime nga pala e tretë

1.

Nga TS 10kV Gjakova II do të ndërprehet:

TS 10/04 kV TS 340 (kodi: 81000116362) nga ora 09:00 deri në ora 13:00

Vendet: Qendra e qytetit.

Arsyeja: punët qe duhet te kryhen sipas PEE dhe Projektit te aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit