‘Jeta fundit mo nona’, shqiptari në burgun anglez nën lupën e ‘DailyMail’: Mburret me jetën pas hekurave

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.02.2024, 11:14

Shqiptari Selamet Mehmetaj, që ndodhet në burg për drejtimin e një bande droge miliona paundshe, ka tërhequr vëmendjen e mediave britanike me postimet e tij nga burgu.

I riu shqiptar që e quan veten 'djalli' ka postuar imazhe të tij në rrjetet sociale duke treguar se ka futur celular kontrabandë në burg. Ai poston gjithashtu edhe foto e video ku reklamon makinat e tij, talllet me policinë dhe poston video duke bërë rap.

Edhe pse në burg, Mehmetaj vazhdon të postojë dhe reklamojë trupin me muskuj nën shoqërinë e të burgosurve të tjerë. Në një foto ai shkruan: 'Jeta funit mo nona'.

Pavarësisht se është burgosur, Mehmetaj është rikthyer tani në platformë dhe duket se është grumbulluar që kur u dërgua në burg – duke postuar imazhe të tij duke përkulur muskujt. Madje Mehmetaj duket se është rikthyer në biznes pasi ka reklamuar një makinë për shitje në llogarinë e tij disa ditë më parë.

Në vitin 2021, Mehmetaj ra pre e një investigimi nga 'DailyMail' pasi përshkroi në mënyrë rrëqethëse sesi rrëmbeu dhe preu gishtat e një rivali pas hetimit për bandën e tij të drogës. Shqiptari drejtonte dy fabrika kanabisi të fshehura në shtëpitë periferike të Londrës veriore, me personel nga emigrantë të paligjshëm. Nga atje ai shpërndante drogë me vlerë miliona paund në vit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar së bashku me vëllain e tij të vogël Dior, i cili ishte vetë një azilkërkues. Mehmetaj, i cili njihet edhe si Memzo, kishte përdorur më parë llogarinë për t’u mburrur për stilin e jetës së tij luksose.

30-vjeçari Mehmetaj është dënuar me katër vite e gjysmë burg në gusht të vitit 2023 për drejtimin e një bande droge prej shumë milionë paundësh të pajisur me emigrantë të paligjshëm.

Drejtuesit e burgjeve do të nisin një hetim për Mehmetajn pasi u njoftuan nga MailOnline për celularin e tij brenda qelie dhe fotot për rrjete sociale.

Albanian drug lord who called himself 'The Devil' and claimed to have chopped up his rivals posts Instagram selfies from behind bars showing off his toned physique and boasting that 'life is

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit