NimiTV dhe TVALB rinovojnë kontratën e partneritetit me DigitAlb

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23.01.2024, 16:03

Kemi kënaqësinë të ndajmë një njoftim të rëndësishëm që shënon një rrugëtim të vazhdueshëm bashkëpunimi, inovacioni dhe argëtimi.

NimiTV dhe TVALB kanë ri-nënshkruar zyrtarisht kontratë me DigitAlb, duke përforcuar angazhimin e tyre për t'i ofruar audiencës përmbajtje të jashtëzakonshme televizive.

🌐 Rreth NimiTV

NimiTV dhe TVALB, liderë në industrinë e transmetimit, kanë vendosur standarde të larta kur bëhet fjalë për ofrimin e përmbajtjeve të larmishme, tërheqëse dhe me cilësi të lartë. Me një mori kanalesh dhe veçori të avancuara, ato janë bërë platforma të nivelit të lartë të transmetimit. Ju rikujtojmë se NimiTV operon në të gjithë Europën ndërsa TVALB operon në Amerikë dhe Kanda.

💡 Rreth DigitAlb

DigitAlb, platformë me renome në industrinë e transmetimit, ka një histori të larmishme të përmbajtjes televizive përmes kanaleve tradicionale të transmetimit, sport, film etj.

Me një qasje të të menduarit përpara, DigitAlb ka luajtur një rol kryesor në formësimin e peisazhit televiziv, duke ofruar një larmi të pasur kanalesh që u shërbejnë audiencave të ndryshme.

🤝Bashkpunimi NimiTV, TVALB-DigitAlb

Ri-nënshkrimi i kësaj kontrate të rëndësishme nënvizon partneritetin e suksesshëm mes NimiTV dhe DigitAlb. Së bashku, ata janë të gatshëm të vazhdojnë të shtyjnë kufijtë dhe të definojnë industrinë e transmetimit digjital.

Faleminderit që jeni pjesë e familjes NimiTV, TVALB dhe DigitAlb. Këtu është një e ardhme e mbushur me risi, kreativitet dhe momente të paharrueshme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit