“Që dy ditë jam i bllokuar në shtëpi se parakojnë para portës, policia bashkiake s’do t’ia dijë”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21.01.2024, 11:31

Parkimi në Tiranë është stres më vete pasi shumë qytetarë duke mos gjetur vende publike, detyrohen të parkojnë në zona private.

Por parkimi në këto zona është problem për banorët që lëvizin dhe kanë shtëpitë aty.

Një qytetar ka denoncuar një rast të ngjashëm në redaksinë tonë.

Ai thotë se prej dy ditësh dikush i ka bllokuar hyrjen dhe daljen nga shtëpia pasi ka parkuar para portës së tij.

Qytetari madje ka vendosur edhe një tabelë që tregon ndalimin e parkimit, por të zotit të makinës që ka parkuar as që i ka interesuar kjo pjesë pasi tani është zhdukur.

Për të zgjidhur këtë problem qytetari i është drejtuar edhe policisë bashkiake, por askush s’i ka ardhur në ndihmë pasi nuk i janë përgjigjur fare thirrjeve të tij.

Në këto rrethana ku askush s’i jep zgjidhje për këtë problem dhe askujt s’i intereson për paralajmërimet apo lirinë e tjetrit, qytetari thotë se gërvishtja dhe thyerja e xhamave apo çarja e gomave është më e pakëta që mund të bëhet.

Denoncimi i qytetarit:

Pershendetje! Duke pak postimet te me parshme, ku njerzit parkojn keq, jo ne vendet e duhura, dhe ja u gervishin, i cajn gomen , apo gjera tjera.

Kjo makin me ke bllokuar te dal nga shtepia, sot eshte dita e dyte, perball deres jo me kot kam shkruar mos parko, dhe kisha ven dhe gurre per te mos parkuar, por gjithsesi ne shqiperi nuk njihet privasija, vjen dikush te bllokon dhe zdo tja di. Tani qe ta zgjidhja si qytetar, i vendos nje leter ne xham,i zoti ska ndermend ta heqi dhe kam telefonuat bashkin, duke e zgjidhur kete problem qe mos tu acaronye gjendja me tej, sespe isha teler i axhetuar pasi kam 2 dite qe sleviz dot, Dhe policia pashkiake me erdhi direkt ne ndime duke mos e rrujt trapin fare. I kam telefonuat 2 her dije dhe asgje, ne i marrim keta per te na zgjidhur problemin qe kemi, per mos te shkuar ne dhune fizike. Por jo sju be von apsolutisht

Per te gjithe ata qe parkojn aty ku zduhet, ku bllokojne lirin e cdo qytetari, gervishtja dhe thyerja e xhamave, e carjesh goma eshte e paket, meritojne me shume se kaq kur e zgjidh vet.

Se per shtetin vk Ne leter kam shkruar: Ju lutem mos parkoni para deres

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit