Qytetarja mashtrohet nga ‘Kajma’: Nuk më sollën atletet që porosita, tani s’përgjigjen

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.01.2024, 12:22

Denoncimet e qytetarëve shqiptarë për blerjet e kryera online në faqet e hapura me emrin "Kajma" janë të shumta.

Rastet kur ky 'biznes' mashtron qytetarët me produktet që ofron janë të shumta. Për të denoncuar një rast të ngjashëm, një qytetare i është drejtuar redaksisë tonë.

Ajo thotë se pak kohë më parë ka porositur një palë atletet në faqen "kajma.bag.shoes", por ata i kanë sjellë një palë të tjera. Menjëherë ajo ka kontaktuar faqen në fjalë për t'i ndërruar dhe ata i kanë thënë "po" në fillim, edhe pse pa kërkuar falje apo dhënë ndonjë sqarim.

Qytetarja thotë se ka 4 ditë që po pret ateltet e ndërruara, ato që kishte porositur në fillim, por faqja në fjalë nuk i kthen më përgjigje mesazhevev dhe telefonatave të saj.

Ajo thotë se kjo faqe bën vazhdimisht mashtrime të tilla pasi shet produkte që i mbesin stok dhe jo atë që ti kërkon.

Të njëjtin problem me qytetaren kanë pasur edhe disa mikesha të saj të cilat kanë rënë pre e mashtrimeve nga faqet me emrin "Kajma".

Denoncimi i qytetares:

Pershendetje Joq. Si duket vetem ne faqen tuaj mund te gjejme zgjidhje nga faqet online qe mashtrojne njerezit. Nuk eshte hera e pare qe me ndodh dhe me vjen keq sepse ashtu sic i besojme per blerje keto faqe ashtu duhet edhe ato ta respektojne klientin por kjo nuk ndodh. Ka 1 jave qe kam porositur nje pale atlete tek faqja @kajma.bag.shoes dhe kur mi solli posta ishin atlete te tjera. Ju telefonova per ti nderruar dhe as e moren mundimin per ta hapur tel dhe vetem pas disa oresh me kthejne pergjigje "po i nderrojme" Pa asnje lloj sqarimi se mund te jete keqkuptim apo nje kerkim ndjese absolute. Ka 4 dite se po pres ti sjellin per ti nderruar por vetem thote i kemi nis i kemi nis e asgje spo vjen. Ketu jane te gjitha bisedat dhe fotot e atleteve qe kerkova dhe ato qe me kane nisur. KUJDES ju qe porositni sepse asgje qe e kerkoni nuk ju vjen se duan te shesin ato qe ju kane mbetur aty.

Pse askush nuk merr masa per keto faqet e Kajma sepse te gjitha 1 jane vetem se kane adresa te ndryshme. Po i mashtrojne njerezit perdite

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit