Banorët e Farkës dhe Saukut të pakënaqur me ‘punimet’ e Veliaj: Rrugët më keq seç kanë qenë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.01.2024, 09:28

Në rrjetet sociale e mediat e paguara prej tij, Erion Veliaj mburret me 'punimet' që kryen në kryeqytet.

Por banorët që përballen çdo ditë me këto 'punime' nuk janë aspak të kënaqur. Një qytetare thotë se 'punimet' që bashkia dhe ujësjellësi kanë kryer në zonën e Saukut dhe Farkës janë më shumë dëm se sa një e mirë për komunitetin.

Ajo thotë se për dy vite rresht, në zonën e Saukut dhe Farkës asfaltet u çanë pasi ujësjellësi duhet të fuste tuba të rinj. Por edhe pse kanë kaluar dy vite që nga nisja e këtyre punimeve, gjendja e rrugëve është skandaloze pasi ato janë më keq seç kanë qenë.

Qytetarja thotë se pjesa e Farkës është dëmtuar më shumë nga këto punime, pasi trotuari ende nuk është rregulluar siç duhet dhe pllakat janë pa nivelim fare.

Denoncimi i qytetares:

Pershendetje, Doja te raportoja nje fenomen qe ndodh shpesh ne Shqiperi. Cdo dite shoh lajme mbi progresin qe ben bashkia me punet e saj. Hajde bravo ti themi. Por menyra e mbarimit te puneve eshte per faqe te zeze. Afatgjate me shume kane bere dem sesa kane sistemuar. Po ju nis nje rast tipik. Dy vite rresht u hapen kanalet per shtrimin e sistemit te ujesjellesit ne zonen e Farkes dhe Saukut. Rruga u ca, u futen tubat dhe pastaj mbyllja u be si mos me keq. Po te kaloni ne rruget e Farkes do te shihni qe 1 m rruge eshte jashte loje ( rruga qe kalon mbi liqen dhe lidhet me Saukun e Ri).

Keto jane foto mga rruga ne Sauk. Por pjesa e Farkes eshte shume me e demtuar. Ja dhe trotuari qe po ribehet pas punimeve. Pllakat jane vene pa nivelim dhe pas nje fare kohe do te perfundojne si pllakat e Myslym Shyrit. Shpresoj ta ndiqni kete si fenomen. Faleminderit

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit