Ambasada e Finlandës publikon aplikacionin që ndihmon kosovarët për punë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 09.01.2024, 15:18

Ambasada e Finlandës sot ka publikuar aplikacionin Work Help Finlandë edhe në gjuhën shqipe që mund të shkarkohet në IOS/Android e cila i ndihmon punëtorët që shkojnë për të punuar dhe jetuar në Finlandë.

Përmes një postimi në faqen zyrtare të Ambasadës së Finlandës në Facebook thuhet se përmes këtij aplikacioni ofrohen informata për të drejtat dhe përgjegjësitë e punëtorëve në Finlandë.

Njoftimi:

Aplikacioni Work Help Finland që mund të shkarkohet në IOS/Android ndihmon punëtorët që shkojnë për të punuar dhe jetuar në Finlandë.

Aplikacionin mund ta gjeni edhe në gjuhën shqipe.

Aplikacioni ofron informata për të drejtat dhe përgjegjësitë e punëtorëve në Finlandë. Aplikacioni gjithashtu ju ndihmon të gjeni palët kontakuese që mund të ju ndihmojnë nëse dyshoni që jeni keqtrajtuar/mashtruar nga punëdhënësi.

Shkarkoni falas aplikacionin në pajisjen tuaj elektronike. Këtu

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit