Arrestohen 5 personat që dhunuan të rinjtë shqiptarë, në kërkim dy të tjerë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.01.2024, 16:12

Policia malazeze ka arrestuar 5 prej autorëve që dhunuan 3 shqiptarët në Mal të Zi.

Drejtoria e Policisë ka konfirmuar se shkak i ngjarjes ka qenë një sherr në trafik, por pa dhënë detaje të tjera shtesë.

Për dhunimin e të rinjve shqiptarë në afërsi të qytetit Hercegnovi, janë shpallur në kërkim edhe persona 2 të tjerë.

Shqiptarët që u dhunuan janë Klodian Meaj, Azem Dervishi dhe Doris Kopaci. Ata ishin nisur për në Gjermani kur befas u sulmuan dhe u dhunuan 7 persona me veshje ushtarake.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit