Gjeli nga Kosova që për 70 sekonda këndon pa asnjë ndërprerje

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 05.01.2024, 16:51

Televizioni gjerman Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF), ka qëndruar për vizitë te një kosovar që kultivon shpendë.

Megjithëse vëmendja është te një gjel që mund të këndojë deri në 70 sekonda.

Ky gjel me qafë të gjatë në Kosovë, është një racë e pulave, që duket se ka një talent të veçantë.

Momentin mund ta shihni këtu.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit