Arrestohen dy persona në Podujevë, u kapën duke prerë pisha

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 05.01.2024, 10:30

Polica e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Podujevë, pasi të njëjtit janë vërejtur duke prerë pisha.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, njësitet policore në vendin e ngjarjes kanë sekuestruar dy traktorë me rimorkio dhe dy motosharra.

Lidhur me rastin janë njoftuar edhe zyrtarët e ekonomisë së pyjeve, ndërsa me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së enjte.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit