Në tri ditët e para të janarit, mbi 10 mijë udhëtarë më shumë në Aeroportin e Prishtinës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 04.01.2024, 14:15

Vetëm në tri ditët e para të janarit, përmes Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës kanë udhëtuar 11 mijë e 742 udhëtarë më shumë, se sa në periudhën e njëjtë të vitit paraprak.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës Valentina Gara.

“Vetëm në tri ditët e para të janarit 2024 është rritur për mbi 10 mijë, numri i udhëtarëve, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit paraprak.Nga 1 Janari deri me 3 janar 2023, kanë qenë 20 mijë e 163 udhëtarë. Ndërkaq nga 1-3 janar 2024, janë 31 mijë e 905 udhtarë. Që i bie 11 mijë e 742 udhëtarë më shumë“, ka thënë Gara.

Ndryshe që nga liberalizimi i vizave me 1 janar 2024, vërehet fluks i madh i qytetarëve, të cilët po udhëtojnë përmes Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit