Mjegull në disa akse rrugore, nuk ka ndalesa në pikat kufitare

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 04.01.2024, 08:59

Komunikacioni rrugor zhvillohet në kushte dimërore, në rrugë me lagështirë. Përgjatë luginës së Vardarit ka mjegull me dukshmëri deri në 100 metra.

Siç informon Lidhja Auto Moto e Maqedonisë, intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë zonave urbane është mesatar.

Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi. Rrëshqitje më të vogla mund të ndodhin përgjatë prerjeve dhe grykave.

Rekomandohet kujdes gjatë vozitjes dhe përshtatje të shpejtësinë sipas kushteve të rrugës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit