Një grua padit kompaninë e çokollatave me 5 milionë $ për paketimin ‘mashtrues’

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 04.01.2024, 00:14

Ndodh edhe kështu! Një person ka ngritur padi ndaj një kompanie të çokollatave pasi nuk gjeti formën që ai priste, nusur nga paketimi.

Cynthia Kelly mendoi se po blinte kunguj me gjalpë kikiriku Reese me temën e Halloween-it me një gdhendje "të lezetshme" të gojës dhe syve të një kungulli, siç tregohet në paketimin e produktit. Por kur e hapi, u tmerrua kur zbuloi se nuk kishte fare gdhendje në kungull. Ishte thjesht një copë çokollatë me pamje të rregullt.

Tani, Kelly ka ngritur një padi kundër Hershey, prodhuesit të Reese's, duke pretenduar se kompania ka përfaqësuar në mënyrë të rreme disa nga produktet e saj me temë pushimi në paketim: Reese's Peanut Butter Pumpkins, Ëhite Pumpkins, Pieces Pumpkins, Peanut Butter Ghost, Ëhite Ghost dhe të tjerë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit