Arti në zi, ndahet nga jeta piktorja e njohur korçare

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 03.01.2024, 23:04

Arti është në zi pasi është ndarë nga jeta piktorja 80-vjeçare Krisanthi Kocibelli Turtulli.

Bëhet me dije se piktorja korçare vuante nga një sëmundje e rëndë teksa lajmin e hidhur e kanë ndarë familjarët e saj.

Kujtojmë që rreth 3 muaj më parë Krisanthi Kocibelli Turtulli erdhi shumë afër publikut artdashës korçar me një ekspozitë të veçantë, si një kujtim nga familjarët me punimet e realizuara ndër vite nga 80 vjeçarja.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit