Kjo spikere shkon në emision me armë në brez

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 03.01.2024, 22:11

Një spikere në një kanal televiziv izraelit të krahut të djathtë është fotografuar me një pistoletë të lidhur në rripin e saj gjatë transmetimit të lajmeve.

Imazhi nxjer në pah se si izraelitët kanë marrë gjithnjë e më shumë armët në muajt që nga masakra e Hamasit më 7 tetor. Lital Shemesh, një prezantuese për Arutz 14 të Izraelit (Kanali 14), është fotografuar në foto e ulur pas tavolinës së spirancës, me pistoletën e vendosur nga pas.

Shemesh, që është gjithashtu një rezerviste e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, ka folur hapur për nevojën e Izraelit për të mposhtur Hamasin, duke thënë për Fox News në tetor se sulmi i befasishëm që la rreth 1200 të vdekur ishte një "holokaust i dytë për ne". Që atëherë Shemesh u ka kërkuar izraelitëve të saj që të marrin armët për vetëmbrojtje të tyre.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit