Të sëmurët presin me orë, Skënder Brataj bën show me kamera në urgjencë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 29.12.2023, 20:42

Ditën e sotme shumë qytetarë u bënë dëshmitarë të një ngjarje të çuditshme.

Një autoambulancë e Urgjencës Kombëtare në vend që të ishte në krye të detyrës duke ndihmuar njerëzit e sëmurë në nevojë, bënte xhiro nëpër Tiranë me sirena ndezur dhe me kamera.

Sipas qytetarëve, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00 në Bulevardin Zogu i Parë.

Autoambulanca e Urgjencës Kombëtare kishte ndezur sirenat dhe ecte me shpejtësi duke bërë xhiro rreth bulevardit.

Të gjithë kujtuan se kishte ndonjë rast urgjent por më pas u vu re se në sediljen e parë në krah të shoferit, qëndronte një kameraman me kamera profesionale duke filmuar.

Si duket Brataj është më i interesuar të japë shfaqje me autoambulancat që paguhen me taksat e shqiptarëve sesa të ndihmojë qytetarët që kanë nevojë urgjente.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit