Të rinjtë sot me thika e doreza nëpër xhepa, lulëzon tregtia online e mjeteve për sherr

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 09.10.2023, 22:36

Në vendin tonë pothujase çdo ditë regjistrohen raste sherresh mes adoleshenteve. Por të rinjtë nuk përplasen vetëm me grushte, ato sigurohen të kenë me vete mjetet përkatëse, të cilat siç duket gjenden lehtësisht.

Një qytetar denoncon për JOQ Albania se qarkullojnë online faqe që shesin thika, doreza dhe mjete të tjera që mund të përdoren nga adoleshentët. Sipas tij, kjo veprimtari as nuk ndalohet në vendin tonë dhe as nuk ndëshkohet, duke vendosur gjoba.

Qytetari pranë redaksisë së JOQ dërgon fotot përkatëse që tregojnë faqet online që tregtojnë matriale të tilla, që përdoren masivisht gjatë sherreve mes të rinjve.

QYTETARI SHKRUAN:

Nëse dëshiojnë që të mos kenë sherre mes adoleshentësh, pse qarkullojnë këto faqe online në të gjitha platformat sociale. Dhe nuk ndalohen duke u gjobitur apo duke u vendosur një masë ndaj tyre. Flas për këto se e di qe janë adoleshëntë dhe nuk janë të sigurtë për të qenë në duart e të miturve

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit