Gjendet shëndoshë e mirë 15-vjeçarja shqiptare që u raportua e zhdukur në Gjermani

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 18.09.2023, 09:52

Është gjetur shëndoshë e mirë 15-vjeçarja shqiptare Rahmone Jusufi e cila ishte e shpallur e zhdukur nga familjarët.

Vajza kishte humbur kontaktet me të afërmit që nga data 11 shtator dhe për herë të fundit ishte parë në qytetin Maxdorf, në Gjermani.

Pas njoftimit për zhdukjen e shqiptares, policia u vu në lëvizje dhe pas 6 ditësh, raportohet se Rahmone Jusufi është gjetur shëndoshë e mirë.

Familjarët e vajzës përmes rrjeteve sociale kanë njoftuar se adoleshentja është kthyer në shtëpi, teksa shprehin falënderimet për ata që ndihmuan në gjetjen e Rahmones.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit