Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e Zërit të Amerikës, Rudina Dervishi

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 16.09.2023, 18:22

Rudina Dervishi, gazetarja dhe drejtuesja e njohur prej shumë vitesh e emisionit televiziv "Ditari" të Zërit të Amerikës, u nda nga jeta të martën, më 12 shtator.

Mësohet se vdekja e Dervishit në moshën 53-vjeçare erdhi pas një beteje dy vjeçare me kancerin e gjirit.

Ndërkohë që ikja e saj e parakohshme ka shkaktuar pikëllim të rëndë te familja dhe kolegët e saj të Shërbimit Shqip të Zërit të Amerikës.

Kujtojmë që më shumë se 25 vjet, Rudina dha një kontribut të çmuar me profesionalizmin e saj si një gazetare e apasionuar, duke mbuluar tema të shumëllojshme nga ekonomia, politika, të drejtat e njeriut dhe të gruas, e deri tek arti.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit