Presidentit Begaj i merr gruaja “kalanë”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.09.2023, 19:59

Më 24 Korrik të vitit 2022, Bajram Begaj u zgodh President i Shqipërisë duke pasuar Ilir Metën.

Edhe pse Begaj ka një vit në krye të këtij posti kaq të rëndësishëm, vetë Presidenca nuk e njeh si të tillë.

Këtë e themi pasi me një kërkim të thjeshtë në faqen zyrtare të Presidencës, mund të shihni se jetëshkrimi presidentit Begaj është inekzistent.

Në jetëshkrimin e Presidentit dalin të dhënat e Zonjës së Parë, Armanda Begaj.

Mesa duket Zonja e Parë i paska marrë kalanë presidentit, i cili është inekzistent në faqen zyrtare të institucionit që drejton.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit