“Faleminderit vëllezërve rumunë”/ Serbët nuk e fshehin gëzimin pas thirrjeve raciste ndaj Kosovës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14.09.2023, 18:09

Të martën, Kosova u përball me Rumaninë në fushën e tyre për ndeshjet kualifikuese të Euro2024.

Por ndeshja u ndërpre për 45 minuta pas thirrjeve raciste ndaj lojtarëve të Kosovës dhe një banderole me shkrimin: Kosova është Serbi.

Pavarësisht këtyre thirrjeve raciste dhe hetimeve që UEFA ka hapur, serbët janë më të lumturit dhe e shprehën publikisht mirënjohjen për vëllezërit nga Rumania.

Tifozët e Partizanit të Beogradit shfrytëzuan një ndeshje basketbolli për të falenderuar rumunët.

Në një banderolë të tyre shkruhej:

Faleminderit vëllezërve rumunë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit