Shpërthen tubacioni i ujit në Fresk, ‘shatërvani’ iu bën lavazh makinave që lëvizin

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 08.06.2023, 11:30

Tubacionet e amortizuara në Fresk të Tiranës ka bërë që në mes të rrugës së kësaj zone të krijohet një shatërvan, pas shpërthimit të tubacionit të ujit të pijshëm. Çarja e tubave ka bërë të pamundur mbajtjen e presionit të ujit, që ka shpërthyer dhe është derdhur në rrugë.

Siç shihet nga pamjet e dërguara në redaksi, shpërthimi i tubacionit të ujit në Fresk ka krijuar një shatërvan që iu bën lavazh çdo makine që qarkullon në rrugë. Përveç se është krijuar një kaos, shpërthimi i tubacionit ka rrezikuar pasi presioni e ngre uji deri te kabujt elektrikë. Defekti në rrjetin e Ujësjellësit në zonën e Freskut ka shkaktuar rrjedhje të madhe uji në rrugë dhe përmbytje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit