Të shtënat në Veri të Kosovës/ Protesta dhe barrikada, digjet makina e policisë në Zveçan

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 26.05.2023, 14:05

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Veri të Kosovës pas zgjedhjes së kryetarëve të komunave veriore Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok.

Në komunat në fjalë u dëgjuan fillimisht sirena alarmi, ndërkohë që më pas u mblodhën edhe qytetarë.

Kujtojmë se kryetarët e katër komunave me shumicë serbe që të gjithë shqiptarë, u betuan një ditë më herët në ndërtesa publike, si shkollat, për shkaqe të sigurisë.

Jashtë ambienteve u mbajtën protesta, teksa qytetarët e mbledhur dogjën makinën e policisë në Zveçan

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit