Dërgohen në spital punonjëset e fabrikës së telit në Bathore, shfaqën shenja asfiksie

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.05.2023, 18:39

Janë dërguar në spital me urgjencë disa punonjës të fabrikës së telit në Barthore.

Nuk dihet ende arsyeja, teksa gratë ndodhen në QSUT ku po marrin ndihmë mjekësore.

Punonjëset kanë shfaqur shenja asfiksie, teksa po punonin në fabrikën e telit në Bathore.

Mësohet se dy nga punonjëset, shtetaset T. D., 42 vjeçe, dhe F. N., 47 vjeçe, ndodhen ende në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Policia po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit