Barazimi në ndeshjen Tirana-Bylis, tifozët sulmojnë arbitrin

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.05.2023, 18:29

Sfida mes Tiranës dhe Bylisit është mbyllur me barazimin 2-2 duke bërë që Tirana të humb kryesimin.

Tashmë rezultati i kësaj ndeshjeje rendit bardheblutë në vendin e dytë, duke i dhënë kreun Partizanit.

Arbirtri Kridens Meta akordoi një penallti në minutën e 80-të për Bylisin, duke sjellë rezultatin baras.

Pas kësaj penalltie, u krijua një moment tensioni në fushë, pasi tifozët iu sulën arbitrit duke e akuzuar për vendim të padrejtë.

Brazim

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit