Qytetari u ankua për gjobën, polici dërgon videon si provë   

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 23.05.2023, 21:35

Ditën e djeshme një qytetar dërgoi një video pranë redaksisë sonë ku ankohej se një polic në Tiranë i kishte vendosur gjobë pa të drejtë.

Sipas qytetarit, polici e kishte gjobitur pasi kishte konstatuar një fëmijë të ulur në sediljen e parë të pasagjerit. Qytetari pretendonte në video se kjo nuk ishte e vërtetë pasi në fakt fëmija gjendej në sediljen e pasme.

Por pas publikimit të videos së qytetarit, ka reaguar edhe vetë polici i cili ka dërguar si provë një video tjetër të realizuar nga një biznes aty pranë.

Nga video dallohet qartësisht se fëmija ka qenë realisht i ulur në sediljen e parë ashtu siç edhe polici ishte shprehur, duke gjobitur me të drejtë qytetarin.

Në vijim do të shikoni videon e dërguar si provë nga polici:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit