Dyshohen për terrorizëm, arrestohen tre persona në Shkup

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 13.05.2023, 12:33

Autoritetet policore maqedonase njoftuan se kanë arrestuar tre shtetas të dyshuar për veprimtari terroriste; dy prej tyre janë arrestuar brenda vendit, ndërsa i treti është arrestuar në Francë.

Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup nuk ka dhënë infomacion për identitetin e plotë as përkatësinë etnike të të ndaluarve, përveç inicialeve të tyre: O.S.,28 vjeç, R.S.(33) dhe M.G.(26).

“Aktivitetet kanë rezultuar me një aksion policor të sinkronizuar njëkohësisht në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Francës, me ç’rast dy persona në vendin tonë dhe një person në Francë janë privuar nga liria; që të tre janë shtetas të Maqedonisë së Veriut”, thuhet në një komunikatë të publikuar nga autoritetet.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit