E bujshme/Juventusit i rikthehen 15 pikët, “fluturon” direkt në vend të tretë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 20.04.2023, 18:39

Është anuluar përkohësisht dënimi prej 15 pikësh për Juventusin.

Kolegji e referoi çështjen në Gjykatën FIGC për riformulimin e dënimit.

Reflektimi për renditjen e re të Serisë A ishte i menjëhershëm: skuadra e Allegrit kaloi nga pozita e shtatë me 44 pikë në të tretin me 59, në mes të zonës së Ligës së Kampionëve (nga e cila tani Milani dhe Interi janë jashtë).

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit