Kampionati ndërkombëtar i mundjes së krahut vjen në Tiranë, Xhuljo Pali nderon ekipin shqiptar

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 18.04.2023, 12:13

Është zhvilluar në Pallatin e Kongreseve kampionati internacional i mundjes së krahut. Ditën e shtunë në këtë event të organizuar në Tiranë nga federata jonë e këtij sporti, morën pjesë garues të afirmuar nga e gjithë Europa.

Mbi 100 sportistë, të cilët mes tre më të mirëve në shtetet e tyre, konkurruan me njëri-tjetrin dhe nuk munguan as sukseset e shqiptarëve në këtë kompeticion, që ishte i një niveli shumë të lartë për shkak se kishte garues që bënin pjesë në listën e shkurtër të më të mirëve të botës.

Në kategorinë 75 kilogramë me dorën e djathtë fitoi vendin e tretë Shkëlqim Koçi, i cili në këtë event përfaqësonte Kosovën. Ndërkohë, sukses i madh edhe për Shqipërinë në kategorinë mbi 105 kilogramë, aty ku Xhuljo Pali arriti vendin e tretë.

Ai kishte përballë kundërshtarë si Manuel Batagli dhe Frank Lampareli, të cilët janë në listën e pesë më të mirëve të botës. Xhuljo Pali është një nga më të mirët në Shqipëri për sportin e mundjes së krahut.

Ndërkohë, për sa i përket çmimeve në total, Italia dominoi në këtë kompeticion, duke shpallur fitues në disa kategori. Megjithatë, nuk munguan fitues çmimesh nga Bullgaria, Gjeorgjia, Mali i Zi, Maqedonia dhe Kroacia. Mbetet të shihet nëse ky event i titulluar “Batle of Titans” do të ketë vazhdimësi edhe në vitet në vijim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Haram i Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Papiqulo
  I pari në listë është Papiqulo, i riu nga Kosova, i cili me makinën e tij jeshile bënte manovra të rrezikshme në çdo rrugë të mundshme. Këto manovra u bënë virale në rrjetet sociale dhe kjo po e shtynte më shumë të riun të bënte të tilla veprash. Mirëpo me sjelljen e tij ai ka vënë në rrezik jetën e shumë personave.
  Odeta Dume
  E dyta është gazetarja e Carlo Bollinos, Odeta Dume. Ajo është në këtë listë, pasi për disa klikime dhe për të rritur shikueshmërinë, në emisionin e saj, LIVE i dha lajmin mamasë së Brisildës 22-vjeçare se vajza e saj kishte vdekur. Kjo mungesë profesionalizmi dhe etike solli reagim të madh të qytetarëve por edhe të kolegëve gazetarë.
  Urim Hyseni
  I treti është Urim Hyseni, i riu nga Kosova që ekzekutoi mamanë e tij. Ai i preu kokën mamasë dhe tregonte në polici se kjo ishte një porosi nga alienët dhe rusët.
  Gëzim Sulollari
  I katërti është Gëzim Sulollari, instruktori i patentës, i cili ngacmonte seksualisht vajzat kursante. Ai i dërgonte atyre mesazhe të papërshtatshme dhe foto të organit gjenital.
  Deborah Keçi
  E pesta është Deborah Keçi, drejtoresha patronazhiste e Erion Veliajt. Drejtoresha, e nxehur me rezultatin, u fut në fushën e basketbollit dhe i hodhi në kokë arbitrit, bluzën që kishte rënë në tokë. Ky gjest ka marrë shumë komente negative.
  Megi Pojani
  Megi Pojani, modelja dhe moderatorja e njohur u bë virale për videon ku shfaqej duke dridhur të pasmet tek varri i stërgjyshes. Ajo bënte veprime të papërshtatshme mbi varrin e të afërmes dhe ky veprim mori shumë komente negative nga qytetarët.
  Endri Meksi
  I shtati është Endri Meksi, djali miliarder i ish-kryeministrit, i cili edhe pse ka marrë miliarda lekë nga xhepat e shqiptarëve gjen kohën të tallet me ta. Në vend që të japë llogari për çdo qindarkë të marrë, ai komenton dietën e tij dhe paraqitjen fizike.
  Klodiana Kapo
  Klodiana Kapo, drejtoreshë e Faktoje, një organizatë e Sorosit, për llogari të Lali Lekut. Me urdhër nga lart ajo po bën çmos që të cënojë zërin e qytetarëve që shkruajnë për JOQ ALBANIA.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit