Qytetari denoncon OSHEE: Për faj të faturistit, u hoqa bukën e gojës fëmijëve për të paguar dritat

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 17.04.2023, 17:49

Situata e energjisë elektrike në Shqipëri ka qenë problematike prej vitesh dhe këtë e faktojnë denoncimet e qytetarëve ndaj OSHEE të cilët shtohen çdo ditë e më shumë. Vjedhja që u bëhet familjarëve në faturat e energjisë elektrike, është bërë një problem shqetësues për shumë qytetarë. OSHEE, institucion i cili duhet të jetë pranë qytetarëve, në të shumtën e rasteve është indiferent ndaj shqetësimeve të popullit dhe duke i rrjepur përmes faturimit.

Së fundmi një qytetar shkruan se për muajin shkurt ka paguar 44,024 lekë të reja dhe për muajin mars 11,796 lekë të reja tek OSHEE dhe kjo vetëm për faj të faturistit. Qytetari shton në mesazhin për redaksinë e JOQ, se ka bërë ankesë pranë OSHEE, por përsëri ndonëse pa të drejtë, i ka paguar nga xhepi i tij lekët, duke u hequr bukën e gojës fëmijëve, pasi OSHEE e ka kërcënuar me ndërprerje të energjisë elektrike nëse nuk paguan dritat.

Qytetari:

Mirmbrema Joq per faj te faturistit kam paguar un per muajn shkurt 44,024 dhe per muajn mars 11,796 mij lek. Dhe pse bera kerkesa tek Oshee dhe ankesa prap pagesa nga xhepi jon doli sepse nqs nuk i paguanim muajn tjeter na prisnin dritat dmth buka e femijeve te mi per kte muaj po e ha Oshee.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Haram i Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Papiqulo
  I pari në listë është Papiqulo, i riu nga Kosova, i cili me makinën e tij jeshile bënte manovra të rrezikshme në çdo rrugë të mundshme. Këto manovra u bënë virale në rrjetet sociale dhe kjo po e shtynte më shumë të riun të bënte të tilla veprash. Mirëpo me sjelljen e tij ai ka vënë në rrezik jetën e shumë personave.
  Odeta Dume
  E dyta është gazetarja e Carlo Bollinos, Odeta Dume. Ajo është në këtë listë, pasi për disa klikime dhe për të rritur shikueshmërinë, në emisionin e saj, LIVE i dha lajmin mamasë së Brisildës 22-vjeçare se vajza e saj kishte vdekur. Kjo mungesë profesionalizmi dhe etike solli reagim të madh të qytetarëve por edhe të kolegëve gazetarë.
  Urim Hyseni
  I treti është Urim Hyseni, i riu nga Kosova që ekzekutoi mamanë e tij. Ai i preu kokën mamasë dhe tregonte në polici se kjo ishte një porosi nga alienët dhe rusët.
  Gëzim Sulollari
  I katërti është Gëzim Sulollari, instruktori i patentës, i cili ngacmonte seksualisht vajzat kursante. Ai i dërgonte atyre mesazhe të papërshtatshme dhe foto të organit gjenital.
  Deborah Keçi
  E pesta është Deborah Keçi, drejtoresha patronazhiste e Erion Veliajt. Drejtoresha, e nxehur me rezultatin, u fut në fushën e basketbollit dhe i hodhi në kokë arbitrit, bluzën që kishte rënë në tokë. Ky gjest ka marrë shumë komente negative.
  Megi Pojani
  Megi Pojani, modelja dhe moderatorja e njohur u bë virale për videon ku shfaqej duke dridhur të pasmet tek varri i stërgjyshes. Ajo bënte veprime të papërshtatshme mbi varrin e të afërmes dhe ky veprim mori shumë komente negative nga qytetarët.
  Endri Meksi
  I shtati është Endri Meksi, djali miliarder i ish-kryeministrit, i cili edhe pse ka marrë miliarda lekë nga xhepat e shqiptarëve gjen kohën të tallet me ta. Në vend që të japë llogari për çdo qindarkë të marrë, ai komenton dietën e tij dhe paraqitjen fizike.
  Klodiana Kapo
  Klodiana Kapo, drejtoreshë e Faktoje, një organizatë e Sorosit, për llogari të Lali Lekut. Me urdhër nga lart ajo po bën çmos që të cënojë zërin e qytetarëve që shkruajnë për JOQ ALBANIA.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit