Arabët po ‘çmenden’ për Messin, bëjnë gati ofertën me 400 milionë € në vit

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.04.2023, 22:23

Skuadra e Ligës Pro Saudite, Al Hilal, i ka ofruar yllit të Paris Saint-Germain dhe Argjentinës, Lionel Messi, një kontratë me më shumë se 400 milionë euro në vit.

Kontrata e mundshme e klubit do të dyfishonte 200 milionë eurot që Al-Nassr po i paguan Cristiano Ronaldos. Marrëveshja e Messit me PSG-në skadon në qershor dhe duket se ka shumë gjasa që ai të largohet nga kryeqyteti francez, me Barcelonën në mesin e ekipeve të interesuara. Megjithatë, Blaugrana mund të bllokohet nga rregullat e Fair Play Financiar.

Argjentinasi thuhet se dëshiron të qëndrojë në Evropë, pavarësisht interesit nga jashtë. Messi ka qenë subjekt i kritikave të ashpra në javët e fundit dhe është sharë për humbjet e fundit të PSG-së. Edhe pse PSG raportohet se është i interesuar të mbajë lojtarin, Messi ende nuk i është përgjigjur ofertës së tyre pasi ai dëshiron 'garanci sportive', sipas Fabrizio Romano .

Barcelona, ​​ndërkohë, po negocion në mënyrë aktive me lojtarin dhe thuhet se po harton sponsorizime të reja për ta rikthyer atë në Camp Nou.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit