Chelsea nuk duron më, shkarkon trajnerin Potter pas humbjes në “Stamford Bridge”

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 03.04.2023, 09:55

Chelsea nuk duron më dhe ka vendosur të shkarkojë trajnerin Graham Potter. Humbja e djeshme 0-2 në derbi ndaj Aston Villës në “Stamford Bridge” i ka humbur durimin presidentit Todd Boehly, i cili është zhgënjyer shumë nga paraqitjet e skuadrës në Premier League dhe ka vendosur të ndërmarrë këtë lëvizje.

Përtej ecurisë së dobët në Premier League, Potter e lë Chelsean në çerekfinale të Champions League. “Chelsea FC njofton se Graham Potter është larguar nga klubi. Gjatë periudhës së drejtimit të klubit, Graham na ka çuar në çerekfinalen e Champions League, ku do të përballemi me Real Madridin”, shkruan klubi në deklaratën e tyre.

Potter erdhi në drejtimin e Chelseas në javët e para të sezonit, pas shkarkimit të beftë të Thomas Tuchel, i cili tashmë është në krye të Bayern Munchen. Me “blutë” e Londrës, Potter ka fituar mesatarisht 1.42 pikë për ndeshje, ndërsa ekipi tashmë është në një krizë të vërtetë ku pas 29 javëve kampionat renditet në vendin e 11-të në renditje dhe është jashtë kualifikimit në garat europiane.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit