Debutime dhe rikthime, trajneri Sylvinho publikon listën e Kombëtares për ndeshjen ndaj Polonisë

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 17.03.2023, 12:17

Trajneri i Kombëtares sonë, Sylvinho, ka publikuar listën përfundimtare të lojtarëve që do të jenë pjesë e kuqezinjve për ndeshjen e 27 marsit përballë Polonisë, e para në eliminatoret e Europianit, që do të zhvillohet në vitin 2024.

Mungon Berat Gjimshiti, i cili u dëmtua vetëm para pak ditësh, duke iu shtuar emrave si Broja dhe Bare. Nga ana tjetër ka edhe surpriza. Është ftuar mbrojtësi i djathtë i Partizanit në Kategorinë Superiore, Andi Hadroj.

Ka edhe debutues. Anis Mehmeti, që po shkëlqen në Angli dhe Jasir Asani, që u transferua në Korenë e Jugut, do të kenë shansin të veshin fanellën kuqezi. Rikthehet si kuqezi edhe Lindon Selahi, që ka bërë shumë mirë në muajt e fundit në Kroaci.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Zotëria që gjeti portofolin
  Kandidati i parë është zotëria që gjeti portofolin më gati një milionë lekë dhe vendosi që atë t’ia dorëzojë të zotit. Ai bëri kërkesën për publikim në JOQ ALBANIA, që të gjente pronarin e portofolit të humbur. Gjithashtu portofoli kishte brenda dokumente shumë të rëndësishme.
  Banorët e lagjes në Elbasan
  Të harruar nga pushteti vendor, disa banorë të një lagjeje në Elbasan janë heronjtë e atij komuniteti, pasi ata me shpenzimet e tyre dhe me krahët e tyre, dolën dhe rregulluan rrugën. Askush nga bashkia nuk ishte kujtuar për atë rrugë, kështu që ata vendosën që ta merrnin vetë situatën në dorë.
  Adnan Dibrani
  Adnan Dibrani, u hodh në ujin e ftohtë të lumit Moraca në Podgoricë për të shpëtuar një foshnje që kishte rënë brenda. Pasi e nxorri nga uji, Andani i bërë masazh kardiak foshnjës duke i shpëtuar jetën.
  Adem Qorri
  40-vjeçari, Adem Qorri, i cili jetonte me familje në Florida të ShBA-së ka humbur jetën teksa po e shpëtonte një 10-vjeçar që po mbytej në det. Ademi shpëtoi nga mbytja shokun e djalit të tij, por vetë nnuk ia doli dot.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i radhës ështrë i riu nga Tirana, që mori të moshuarin, që kishte humbur rrugën, e futi në makinë dhe e dërgoi në komisariat. Ai qëndroi me të derisa u siguria që familjarët e tij do shkonin ta merrnin.
  Zjarrfikësit e keqpaguar
  Kandidatët e radhës janë disa zjarrfikës nga Tirana, të cilët pavarësisht kushteve të këqija, mungesës së mjeteve dhe rrogës së ulët, bënë maksimumin për të shpëtuar një mace që kishte mbetur në një pemë. Pavarësisht vjedhjes që u bëhet atyre nga drejtorët dhe kryetari i bashkisë, ata vazhdojnë të punojnë me pasion.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit