Grushtoi Jack Grealish në fushë, tifozi më i çmendur në Angli gjendet i vdekur në Birmingham

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 17.03.2023, 10:04

Një tifoz futbolli, i cili u bë i famshëm në momentin kur grushtoi yllin e Anglisë, në atë kohë pjesë e Aston Villas, Jack Grealish, është gjetur vdekur. Tifozi i Birmingham Cityt, Paul Mitchell pati hyrë në fushë dhe sulmoi fizikisht në mars të vitit 2019 Grealishin në stadiumin “St Andrew’s” përpara se të tërhiqej zvarrë nga fusha.

32-vjeçari u burgos me 14 javë për gjestin e bërë, por u lirua pas vetëm katër javësh dënim në atë kohë. Tashmë bëhet me dije se ai është gjetur i vdekur në një pronë në Birmingham në fillim të kësaj jave. Lajmin e bën me dije prestigjiozja angleze “The Sun”.

“Paul absolutisht i adhuronte tre fëmijët e tij. Ai gjithmonë kishte një buzëqeshje në fytyrën e tij, pavarësisht se çfarë ndodhte. Ai kishte zemrën më të mirë. Fatkeqësisht, ai do t’i mungojë shumë njerëzve. Ai ishte një njeri shumë popullor. Nuk do të jetë më njësoj pa të këtu”, shtoi më tej kushërira e viktimës, Lucy Mitchell.

Paul Mitchell qe dërguar përsëri në burg në shtator të vitit të kaluar, duke u dënuar me 12 javë për shkak se shkeli vendimin e pezullimit prej 10 vitesh për të hyrë në stadium. Gjithsesi, ai ndoqi ndeshjen mes Birmingham dhe West Bromwich Albion, teksa nuk hezitoi të hynte në fushë në momentin kur skuadra e tij shënoi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Zotëria që gjeti portofolin
  Kandidati i parë është zotëria që gjeti portofolin më gati një milionë lekë dhe vendosi që atë t’ia dorëzojë të zotit. Ai bëri kërkesën për publikim në JOQ ALBANIA, që të gjente pronarin e portofolit të humbur. Gjithashtu portofoli kishte brenda dokumente shumë të rëndësishme.
  Banorët e lagjes në Elbasan
  Të harruar nga pushteti vendor, disa banorë të një lagjeje në Elbasan janë heronjtë e atij komuniteti, pasi ata me shpenzimet e tyre dhe me krahët e tyre, dolën dhe rregulluan rrugën. Askush nga bashkia nuk ishte kujtuar për atë rrugë, kështu që ata vendosën që ta merrnin vetë situatën në dorë.
  Adnan Dibrani
  Adnan Dibrani, u hodh në ujin e ftohtë të lumit Moraca në Podgoricë për të shpëtuar një foshnje që kishte rënë brenda. Pasi e nxorri nga uji, Andani i bërë masazh kardiak foshnjës duke i shpëtuar jetën.
  Adem Qorri
  40-vjeçari, Adem Qorri, i cili jetonte me familje në Florida të ShBA-së ka humbur jetën teksa po e shpëtonte një 10-vjeçar që po mbytej në det. Ademi shpëtoi nga mbytja shokun e djalit të tij, por vetë nnuk ia doli dot.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i radhës ështrë i riu nga Tirana, që mori të moshuarin, që kishte humbur rrugën, e futi në makinë dhe e dërgoi në komisariat. Ai qëndroi me të derisa u siguria që familjarët e tij do shkonin ta merrnin.
  Zjarrfikësit e keqpaguar
  Kandidatët e radhës janë disa zjarrfikës nga Tirana, të cilët pavarësisht kushteve të këqija, mungesës së mjeteve dhe rrogës së ulët, bënë maksimumin për të shpëtuar një mace që kishte mbetur në një pemë. Pavarësisht vjedhjes që u bëhet atyre nga drejtorët dhe kryetari i bashkisë, ata vazhdojnë të punojnë me pasion.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit