Sherr me sende të forta në burgun grek, shqiptari bën për spital dy të burgosur

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.03.2023, 20:16

Një sherr i fortë ka ndodhur mes disa të burgosurve mëngjesin e sotëm në burgun Domokou, Greqi.

Siç raportojnë mediat greke një 48-vjeçar shqiptar ka plagosur me një send të mprehtë (të improvizuar) dy të rinj të burgosur 28 dhe 29 vjeç nga Algjeria dhe Palestina. Dy të plagosurit janë dërguar në spitalin e Lamisë dhe 28-vjeçari algjerian, i cili vuan dënimin me 10 vite burg për grabitje dhe plagosje të rëndë ndodhet ende në spital.

Ndërkohë që 29-vjeçari palestinez, i cili vuan dënimin me 15 vjet e 10 muaj për drogë, formim bande dhe arratisje, është rikthyer në burg.

Në kurriz të 48-vjeçarit shqiptar, i burgosur i dënuar me 34 vjet e 6 muaj burg për grabitje, armëmbajtje pa leje dhe bandë, u ngrit një dosje e re për sulmin dhe përdorimin e një arme brenda burgut.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit