Shkoi në Greqi për një jetë më të mirë, punëtori shqiptar rrëzohet nga skela dhe vdes

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.03.2023, 17:28

Një 49-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Greqi pasi është aksidentuar në vendin e punës.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në Mykonos, teksa shqiptari po lyente disa mure në një objekt të papërfunduar.

49-vjeçar shqiptar mbërriti në ishullin e Mykonos dy vite më parë me familjen e tij për një të ardhme më të mirë. Ai ra nga skela, nga një lartësi prej rreth dy metrash dhe vdekja e tij ishte e menjëhershme. Trupi i tij i pajetë u gjet pak më vonë nga djali i tij, i cili po punonte me të dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes pak më parë për të çuar disa mjete në makinë.

Nga të dhënat e deritanishme nuk është bërë e mundur të përcaktohen shkaqet e sakta të vdekjes . Kontraktori që kishte punësuar shqiptarin është proceduar nga policia pasi akuzohet për 'vrasje me paramendim'.

Trupi i pajetë i punonjësit shqiptar do të transferohet në mjekësinë ligjore të Pireut për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.

Vdekja e shqiptarit që dyshohet se ka ardhur për shkak të mungesës së sigurisë në punë sjell hetime të reja në lidhje me punësimin e emigrantëve dhe punëtorëve të paligjshëm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Zotëria që gjeti portofolin
  Kandidati i parë është zotëria që gjeti portofolin më gati një milionë lekë dhe vendosi që atë t’ia dorëzojë të zotit. Ai bëri kërkesën për publikim në JOQ ALBANIA, që të gjente pronarin e portofolit të humbur. Gjithashtu portofoli kishte brenda dokumente shumë të rëndësishme.
  Banorët e lagjes në Elbasan
  Të harruar nga pushteti vendor, disa banorë të një lagjeje në Elbasan janë heronjtë e atij komuniteti, pasi ata me shpenzimet e tyre dhe me krahët e tyre, dolën dhe rregulluan rrugën. Askush nga bashkia nuk ishte kujtuar për atë rrugë, kështu që ata vendosën që ta merrnin vetë situatën në dorë.
  Adnan Dibrani
  Adnan Dibrani, u hodh në ujin e ftohtë të lumit Moraca në Podgoricë për të shpëtuar një foshnje që kishte rënë brenda. Pasi e nxorri nga uji, Andani i bërë masazh kardiak foshnjës duke i shpëtuar jetën.
  Adem Qorri
  40-vjeçari, Adem Qorri, i cili jetonte me familje në Florida të ShBA-së ka humbur jetën teksa po e shpëtonte një 10-vjeçar që po mbytej në det. Ademi shpëtoi nga mbytja shokun e djalit të tij, por vetë nnuk ia doli dot.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i radhës ështrë i riu nga Tirana, që mori të moshuarin, që kishte humbur rrugën, e futi në makinë dhe e dërgoi në komisariat. Ai qëndroi me të derisa u siguria që familjarët e tij do shkonin ta merrnin.
  Zjarrfikësit e keqpaguar
  Kandidatët e radhës janë disa zjarrfikës nga Tirana, të cilët pavarësisht kushteve të këqija, mungesës së mjeteve dhe rrogës së ulët, bënë maksimumin për të shpëtuar një mace që kishte mbetur në një pemë. Pavarësisht vjedhjes që u bëhet atyre nga drejtorët dhe kryetari i bashkisë, ata vazhdojnë të punojnë me pasion.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit